Чи можна взяти авто напрокат без досвіду водіння

Чи можна взяти авто напрокат без досвіду водіння
Чи можна взяти авто напрокат без досвіду водіння
Чи можна взяти авто напрокат без досвіду водіння
17.01.2023
0 Комментарии

Кожна людина, що пройшла курси водіїв і отримала права, мріє сісти за кермо власного авто. Але далеко не у всіх є можливість одразу придбати автомобіль своєї мрії. В такій ситуацій перші навички водіння допоможе отримати наприклад оренда авто Рівне. Та чи кожен автопрокат надає подібну послугу недосвідченим водіям? На яких умовах може орендувати автівку людина, що тільки нещодавно отримала водійське посвідчення? На ці питання ми спробуємо дати вичерпну відповідь у цій статті.

Хто може самостійно керувати орендованим авто?

Автопрокатні компанії найчастіше висувають наступні вимоги до водіїв, з якими вони укладають договір оренди на свої автомобілі:

 • вік водія 21-23 роки;
 • наявність дійсного водійського посвідчення;
 • досвід водіння не менш як 2-3 роки.

Деякі автопрокати мають підвищені вимоги до клієнтів, що бажають самостійно керувати орендованими автівками бізнес- чи преміум-класа. В більшості випадків вони повинні мати стаж водіння не менш як 5 років. Менеджери прокатних компаній суворо дотримуються цих правил, тому якщо клієнт має недостатньо досвіду, йому пропонують замість оренда авто Тернопіль взяти схожу модель, але нижчого класу.

Причини відмови

Головна причина, через яку автопрокати відмовляються надавати в оренду свої транспортні засоби недосвідченим водіям, полягає в тому, що в таких водіїв значно вищий ризик потрапляння у дорожньо-транспортні пригоди. А це означає, що є висока ймовірність того, що авто, здане в оренду, може постраждати. Це не безпідставні побоювання, а реальна статистика, згідно з якою у ДТП в перший рік керування автомобілями потрапляє 20% новачків.

Тільки деякі компанії можуть зробити виняток зі своїх правил та надати в оренду авто клієнту з досвідом водіння вище 1 року. В цьому випадку він може розраховувати лише на бюджетну модель транспортного засобу і то при умові сплати підвищеної франшизи. Таким чином збільшений розмір застави є одним з можливих варіантів отримання в оренду автівки для людини з невеликим водійським стажем.

Відмову може отримати й занадто молодий орендар. Якщо людина молодше 21 року, їй можуть відмовити в укладені договору, оскільки при співпраці з юними водіями є висока ймовірність в тому, що їх наміри відносно орендованого майна не досить серйозні. Але і в цьому випадку автопрокатні сервіси можуть піти на поступки та трошки знизити вікову межу за умови, що клієнт залишить збільшену франшизу і буде сплачувати за послуги оренди по спеціальному підвищеному тарифу.

Чи дадуть авто в оренду водію без досвіду?

Якщо людина не має достатнього досвіду водіння автомобіля, але їй дуже потрібно орендувати авто, вона може скористатися послугами найманого водія. В цьому випадку їй навіть не потрібно мати водійські права. Одразу варто зазначити, що послуга оренди автомобіля з водієм коштує значно дорожче, ніж просто прокат авто, але вона дозволяє подорожувати з комфортом і користуватися усіма перевагами приватного автомобіля.

Переваги оренди машини з водієм в тому, що він сам відповідає за багато питань, пов’язаних з транспортним засобом:

 • технічний стан машини;
 • своєчасна заправка пального;
 • вибір маршруту;
 • подача авто до місця зазначеного клієнтом.

Тобто усі буденні клопоти стосовно авто лягають на плечі найнятого водія, а орендареві залишається лише насолоджуватися поїздкою і за необхідності розв’язувати робочі питання під час подорожі, чого не можливо зробити при самостійному керуванні авто.

Якщо клієнт не підпадає під певні вимоги автопрокатного сервісу, він може звернутися до менеджера і той запропонує різні варіанти виходу з ситуації.

Підсумок

Не потрібно впадати в паніку, якщо у вас недостатньо досвіду для керування орендованим авто. В залежності від автопрокату, вам можуть запропонувати різні виходи з цієї ситуації:

 • обрати бюджетне авто, для якого вашого досвіду водіння буде достатньо;
 • сплатити збільшену франшизу;
 • обрати спеціальний підвищений тариф;
 • скористатися послугою «оренда авто з водієм».

В будь-якому випадку автопрокатні сервіси зацікавлені в співпраці з усіма клієнтами, тому вони завжди знайдуть оптимальний варіант для кожного орендаря. Але якщо ви все ж таки отримали відмову в авто прокатному сервісі, не падайте у відчай, продовжуйте набиратися досвіду на власному авто, а при необхідності скористатися послугами автопрокату, орендуйте автівку з водієм.

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

РАЗДЕЛЫ
ПОПУЛЯРНЫЕ СЕРВИСЫ

Недавние посты

About us

John Hendricks
Blog Editor
We went down the lane, by the body of the man in black, sodden now from the overnight hail, and broke into the woods..
Виды ручных лебедок

Виды ручных лебедок

Admin
26.11.2022
Принцип функционирования ручной лебедки лежит в ее названии. Она приводится в движение за счет человеческой силы. Специальная конструкция...