Коли у проблемах з двигуном може бути винна дросельна заслінка

Коли у проблемах з двигуном може бути винна дросельна заслінка
Коли у проблемах з двигуном може бути винна дросельна заслінка
Коли у проблемах з двигуном може бути винна дросельна заслінка
30.03.2023
0 Комментарии

У разі проблем із двигуном про дросельну заслінку зазвичай згадують в останню чергу, адже вона відповідає за зміну подачі повітря, а не за його безпосереднє згоряння. При цьому багато інших проблем із двигуном, такі як запалювання, паливна система, система випуску тощо. виявляються явніше, тому на них звертають більше уваги. Однак несправна дросельна заслінка часто призводить до нестабільної роботи двигуна на холостому ході та погіршення економічності палива. Звичайно, замовляти нову дроссельну заслінку для Ланоса на Автопро треба тільки після діагностики, але звернути увагу на дросельний вузол варто відразу при появі однієї-двох ознак зі списку нижче.

«Блукаючий» Check Engine

Індикатор check engine може спалахувати з багатьох причин, але одна з найбільш встановлюваних — саме поломка дросельної заслінки, точніше, її датчика. У цьому випадку індикатор загорятиметься періодично, оскільки система діагностики автомобіля фіксуватиме це як тимчасову несправність, яка не повторюється в наступних циклах роботи двигуна. Таке явище ще більше заплутує автовласників.

Важкий запуск після перерви

Коли дросельна заслінка несправна, насамперед страждає запуск двигуна. Оскільки заслінка не відкривається повністю або закривається не повністю, це призводить до порушення подачі повітря в циліндри двигуна. Паливно-повітряна суміш утворюється неправильно, через що двигун після перерви запускається з великими труднощами. А коли все-таки запуститься, якийсь час автомобіль буде трусити.

Стрілка тахометра живе своїм життям

Проблемний дросель часто стає причиною «плаваючих обертів» двигуна — коливань частоти його обертання від 500 до 1500 обертів на хвилину, що може призводити до неприємних наслідків: підвищена витрата палива, погіршення динамічних характеристик автомобіля та підвищений рівень викидів. Ще одна часта причина плаваючих обертів — забруднений датчик холостого ходу, так що рекомендується перевірити обидва ці вузли.

Педаль газу реагує мляво

Якщо автомобіль погано розганяється і слабко відгукується на натискання педалі газу, це явна ознака того, що датчик дроселя зламаний. Коли педаль газу натискається, сигнал надходить на електронний блок керування двигуном, який розраховує, скільки повітря має потрапити у двигун. ЕБУ відправляє сигнал на електронний мотор дросельної заслінки, щоб відкрити або закрити дросель залежно від необхідної кількості повітря. На цьому етапі відбувається затик, через що ЕБУ неправильно інтерпретує положення дроселя, що викликає відсутність реакції на педаль газу.

Витрата палива зросла

Остання ознака характерна для безлічі несправностей, тому має розглядатися як додаткова. Автомобіль починає споживати більше палива, коли на повзунці дросельного датчика втрачено електричний контакт, що є наслідком природного зношування.

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

РАЗДЕЛЫ
ПОПУЛЯРНЫЕ СЕРВИСЫ

Недавние посты

About us

John Hendricks
Blog Editor
We went down the lane, by the body of the man in black, sodden now from the overnight hail, and broke into the woods..